Európa Liga: Kádárék győzelemmel térhetnek haza Kleinheislerék otthonából

Három pontot ért az ukrán csapat számára a sarkazós passz után születő találat.

Két mérkőzéssel indult csütörtök délután az Európa Liga-csoportkör ötödik fordulója, amik közül az egyiken két magyar játékos nézett farkasszemet: Kleinheisler László csapata, az Asztana fogadta a Kádár Tamás fémjelezte Dinamo Kijevet.

A találkozót mindkét honfitársunk végigjátszotta, ám a lefújást követően csak egyikük, Kádár Tamás örülhetett, miután a Dinamo Kijev 29. percben lőtt gólja három pontot ért – ide kattintva megnézheted, milyen gyönyörű gólpasszt követően talált be Verbic.

Pedig a kazahok mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, óriási fölényben játszották végig a kilencven percet, összesen 22 kapura lövési kísérletük volt, míg a vendégeknek 6 – igaz, ebből mindkét oldalon 2-2 próbálkozás talált kaput. Sikerével az ukrán csapatnak 11 pontja van, és – a jobb egymás elleni eredményének köszönhetően – biztosan a csoport élén zár.

A másik találkozón hiába vezetett félidőben a Szpartak Moszkva, a szünetet követően fordított a Rapid Wien.