Visszaállt a tabella élére a City

A manchesteri együttes a Tottenham elleni PL-rangadót is megnyerte.

Rangadóval zárult az angol Premier League 10. fordulója: a 21 pontos Tottenham a 23 egységgel álló Manchester Cityt fogadta hétfő este.

Gyors góllal nyitottak a vendégek: a hatodik percben Mahrez lőtt a hálóba – egészen a kapustól indult a szép akció. Agüero is próbálkozott, majd a másik oldalon Kane lőtt fölé. Kétszer is megdolgoztatták Llorist a folytatásban a vendégek, de gólt nem tudtak szerezni.

A második félidőben is helyzeteket alakított ki a City, de Lloris rendre a labda útját állta, vagy éppen valamelyik védője segítette ki. A hazaiaknak is megvolt a lehetőségük az egyenlítésre (Lamela is nagyon közel járt a gólhoz), de bevehetetlen maradt a manchesteri kapu – maradt a 0-1, ezzel a Manchester City újra vezeti a bajnokságot, jobb gólkülönbséggel megelőzve a szintén 26 pontos Liverpoolt.

Kiemelt kép: Ben Stansall/AFP