Ez lenne az utóbbi harminc év leggyengébb Real Madridja?

Benzemáék nyolcvanhét percre vannak az abszolút negatív rekordtól.

A Marca legfrissebb összeállításából kiderült: a Real Madridnál igencsak ketyeg az óra, hiszen a csapat az elmúlt négy mérkőzéséből egyet sem nyert meg, három vereség és egy döntetlen a mérlege. A madridiak vereséget szenvedtek Sevillától (3-0), a CSZKA Moszkvától (1-0) és az Alavestől  (1-0) is, miközben az Atléticóval (0-0) ikszeltek.

Mindez a sorozat azt is jelenti, hogy a Lopetegui-alakulat az Espanyol elleni bajnokin talált utoljára a hálóba, a szeptemberi 22-i találkozón Marco Asensio a 41. percben volt eredményes.

A gólcsend így már 409 perce, azaz hat órája és 49 perce húzódik…

Ennél hosszabb ideig csupán egy alkalommal maradt rúgott gól nélkül a „királyi gárda”: az 1984–1985-ös idényben 496 percig tartott a gólcsend – ettől az abszolút negatív rekordtól tehát csupán 87 percre van a Lopetegui-csapat…

A Real Madrid hat órája és 49 perce nem talált az ellenfél kapujába… – fotó: VI Images via Getty Images

címlapkép: David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images