Gól nélküli rangadóval lépett a Premier League élére a City

Azonban csak gólkülönbséggel előzi meg a Chelsea, Liverpool üldözőpárost.

Nem bírt egymással a Liverpool és a Manchester City a két együttes vasárnapi bajnokiján az angol Premier League nyolcadik fordulójában.

A találkozó – amely a fordulót is zárta – 0-0-lal ért véget, így a City visszaugrott az első helyre, de a 20 pontos együttes csak jobb gólkülönbségével (21-3) előzi meg a szintén 20 egységgel álló Chelsea-t (18-5) és a Liverpoolt (15-3). Az Arsenal és a Tottenham 18-18 ponttal követi a veretlen dobogósokat.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 85. percben Mahrez (City) tizenegyest hibázott, az égbe lőtte a labdát.

Közben idehaza is zajlanak az események: a Chelsea-t szorongató Vidit az MTK sokkolta az NB I vasárnapi rangadójának első félidejében, míg az NB II-nek ismét új éllovasa van.

Kiemelt kép: Paul Ellis/AFP