Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (R) celebrates scoring the opening goal with Manchester City's Spanish midfielder David Silva (L) during the English Premier League football match between Manchester City and Huddersfield Town at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on August 19, 2018. / AFP PHOTO / Lindsey PARNABY / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Agüero vezérletével hengerelt a Manchester City – VIDEÓ

2018. 08. 19. 15:14

Az argentin klasszis mesterhármast lőtt, a City meg sem állt hatig.

Tíz perc alatt három gólt is lőtt a Manchester City a Huddersfield elleni Premier League-találkozón vasárnap délután, így már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát.

Az első találatot a csapat gólgyárosa, Sergio Agüero szerezte, aki Ederson kapus passzából indult meg a 25. percben, majd megbolondította Schindlert és a tizenhatos vonaláig előremerészkedő kapus fölött emelt a hálóba.

A második gól Gabriel Jesús, míg a harmadik szintén Agüero nevéhez fűződött – a brazil támadó a 100. hazai City-gólt szerezte a Guardiola-érában.

Manchester United's English defender Phil Jones (down) fouls Chelsea's Belgian midfielder Eden Hazard to give away a penalty during the English FA Cup final football match between Chelsea and Manchester United at Wembley stadium in London on May 19, 2018. / AFP PHOTO / Ian KINGTON / NOT FOR MARKETING OR ADVERTISING USE / RESTRICTED TO EDITORIAL USE

A második félidőben is gálázott a City: David Silva szabadrúgásból talált be, Agüero pedig sarokkal szerezte meg harmadik gólját. A hajrában a csereként beálló Sané harcossága kellett a manchesteriek hatodik góljához, amely végül az egyik védőről pattant a kapuba.

Premier League, 2. forduló

Manchester City – Huddersfield 6-1 (3-1)
Gólszerzők: Agüero (25., 35., 75.), Gabriel Jesús (31.), David Silva (48.), Kongolo (84., öngól), illetve Stankovic (43.)