ST PETERSBURG, RUSSIA - AUGUST 16, 2018: Dinamo Minsk's Igor Shitov, Nikita Kaplenko, Maksim Shvyatsow and Zenit St Petersburg's Artyom Dzyuba (L-R) in their 2018/19 UEFA Europa League third qualifying round Leg 2 match at Petrovsky Stadium. Peter Kovalev/TASS (Photo by Peter KovalevTASS via Getty Images)

0-4, 4-0, 8-1: őrült meccsen fordított a Zenit – VIDEÓ

2018. 08. 16. 22:13

Nem mindennapi forgatókönyv szerint alakult a csütörtöki EL-meccs Oroszországban.

Az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában a Zenit Szentpétervár otthon fogadta a Dinamo Minszk játékosait. A fehéroroszok az első mérkőzésen 4-0-s győzelmet, így az igencsak megnyugtató előny náluk volt.

Az orosz sztárcsapat ugyanakkor kilencven perc alatt ledolgozta hátrányát, így a 4-4-es döntetlen után jöhetett a hosszabbítás. A dráma folytatódott, hiszen a Zenit a ráadásban újabb négy gólt berámolt a Minszk kapujába – miközben csak egyet kapott – így 8-5-ös összesítéssel az Európa Liga playoffjára készülhet.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Zenit Szentpétervár – Dinamo Minszk 8-1 – hosszabbítás után 4-0 (1-0) (az első mérkőzésen: 0-4)
Gólszerzők: Paredes (22.), Noboa (66.), Dzjuba (75., 78., 115. – a harmadikat tizenegyesből), Driussi (109.), Mak (122., 123. – az elsőt tizenegyesből), illetve Yahaya (99.)