TALLINN, ESTONIA - AUGUST 15: Karim Benzema of Real Madrid jumps over a tackle from Stefan Savic of Atletico Madrid during the UEFA Super Cup between Real Madrid and Atletico Madrid at Lillekula Stadium on August 15, 2018 in Tallinn, Estonia.  (Photo by Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)

Real Madrid – Atlético Madrid 2-4 (1-1, 2-2, 2-4) – hosszabbítás után
Tallinn, A. Le Coq Aréna. Játékvezető: Marciniak (lengyel)
Real: K. Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Kroos (Mayoral, 103.), Casemiro (Ceballos, 76.), Isco (Lucas Vázquez, 83.) – Bale, Benzema, Asensio (Modric, 57.). Vezetőedző: Julen Lopetegui
Atlético: Oblak – Juanfran, Szavics, Godín, L. Hernández – Saúl, Koke, Rodri (Vitolo, 71.), Lemar (Partey, 90.)– Diego Costa (J. Giménez, 109.), Griezmann (Correa, 57.).  Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerzők: Benzema (27.), Sergio Ramos (63., tizenegyesből), illetve Diego Costa (1., 79.), Saúl (98.), Koke (104.)

A 2018-as európai Szuperkupáért a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid és az Európa Ligát megnyerő Atlético Madrid lépett pályára Tallinnban, az A. Le Coq Arénában – ez volt a királyi gárda első tétmeccse a Zinédine Zidane és a Cristiano Ronaldo utáni korszakban.

A kezdés után azonnal beindultak az események, Diego Costa már a 49. másodpercben, az európai Szuperkupa történetének leggyorsabb találatával vezetést szerzett, miután Ramost és Varane-t is lerázta és éles szögből a hosszú felsőbe bombázott, 0-1. Negyed óra elteltével kezdett éledezni a Real Madrid, igaz nagyobb helyzetet csupán a 27. percben sikerült kialakítani, de az rögtön egyenlítést ért: Gareth Bale jobb oldalról érkező beadását Benzema a hosszúról fejelte a a hálóba, 1-1. Két perc múlva már majdnem a királyi gárdánál volt az előny, Asensio tekerése viszont centikkel elkerülte a bal alsó sarkot.

Mégis befut a Real Madrid új galaktikusa? A nap hősei: Ospina, Zidane, Eriksen, Laxalt
Pörög a transzferpiac, mutatjuk a legütősebb szerdai híreket.

A szünet utáni első negyedórában csupán két sárga lapot és két cserét jegyezhettünk fel, a helyzetekkel adósak maradtak a csapatok. A 62. percben aztán a semmiből tizenegyeshez jutott a Real Madrid, egy szögletet követően Diego Godín ütött bele kézzel a labdába, Sergio Ramos pedig magabiztosan helyezett a bal alsó sarokba, 2-1.

Két perccel később Varane is veszélyeztetett, de az Atléti-védők menteni tudtak, így 3-1 helyett a 79. percben Diego Costa újabb gólja az egyenlítést jelentette. A spanyol csatár Correa alapvonalról középre tett labdáját rúgta közvetlen közelről a hálóba, 2-2. A rendes játékidőben egyik csapat előtt sem adódott lehetőség arra, hogy eldöntse a Szuperkupa sorsát, így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

És ha már hosszabbításra mentette, akkor újra át is vette a vezetést az Atlético, Varane óriási hibát vétett utolsó emberként, Partey ellopta tőle a labdát, majd Saúlhoz passzolt, aki hatalmas gólt lőtt a léc alá, 2-3. A 104. percben pedig jött az újabb sokk a Realnak, amivel el is dőlt a meccs: Vitolo pörgetett középre Kokéhoz, a spanyol középpályás nem habozott, a jobb alsóba helyezett, 2-4.

A maradék időt helyzetek nélkül hozta le a Real, megérdemelten nyerte meg a Szuperkupát az Atlético.

A találkozó összes gólját ide kattintva tekintheted meg.

TALLINN, ESTONIA - AUGUST 15:  Isco of Real Madrid (R) is challenged by Rodri of Atletico Madridduring the UEFA Super Cup between Real Madrid and Atletico Madrid at Lillekula Stadium on August 15, 2018 in Tallinn, Estonia.  (Photo by Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)