12.08.2018, Germany, Frankfurt am Main: Football: DFL-Supercup, Eintracht Frankfurt - Bayern Munich in the Commerzbank-Arena. Bayern's Robert Lewandowski (l) and Niklas Suele cheer the goal for 0:2. Photo: Silas Stein/dpa - IMPORTANT NOTICE: DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Lewandowski egymaga lerendezte a német Szuperkupát

RGy
RGy

2018. 08. 12. 22:18

Öt perc alatt duplázott fejjel, végül mesterhármasig jutott. Megvan a Bayern szezonbeli első trófeája.

Az Eintracht Frankfurt ellen játszotta szezonbeli első tétmeccsét a Bayern München – a két együttes a német Szuperkupa-mérkőzésen csapott össze vasárnap este.

Juventus supporters invaded the pitch to take a picture with Juventus forward Cristiano Ronaldo at the end of the first half of the friendly football match between Juventus A and Juventus B at Villar Perosa, on August 12, 2018 at Villar Perosa. / AFP PHOTO / Isabella Bonotto

Az első félidőben a Bayern gyakorlatilag el is döntötte a találkozót: Robert Lewandowski a 21. percben egy beadás után, majd öt perccel később egy szögletet követően fejelt a hálóba (0-2).

A második félidő kilencedik percében Lewandowski megtörte a sormintát: ezúttal lábbal volt eredményes egy labdaszerzés után (0-3). A percekkel korábban csereként beálló Coman is betalált, majd Alcantara jegyzett egy gólt a hajrában, így végül 5-0-lal bizonyult jobbnak a bajor együttes.

Címlapkép: Silas Stein/dpa/AFP