Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (2nd-L) presents the cup to Barcelona's Spanish midfielder Sergio Busquets (2nd-R) next to Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (C) as they celebrate at the end of the Spanish Super Cup final between Sevilla FC and FC Barcelona at Ibn Batouta Stadium in the Moroccan city of Tangiers on August 12, 2018.
Barcelona defeated Sevilla 2-1 to win the Spanish Super Cup. / AFP PHOTO / FADEL SENNA

Dembélé pazar gólja döntötte el a Spanyol Szuperkupát

2018. 08. 12. 23:58

A Sevilla a hosszabbításban kihagyta a tizenegyest, így Messiék gyűjtötték be a trófeát.

Vasárnap este a a 2018-2019-es szezon első tétmeccse, a Sevilla elleni Spanyol Szuperkupa várt a Barcelonára egy héttel a La Liga rajtja előtt.

Ernesto Valverde vezetőedző több meglepetéssel is előrukkolt a kezdőcsapatában, Lenglet, Arthur, Rafinha és Dembélé is szerepet kapott, a kispadon pedig többek között Coutinho, Rakitic, Umtiti és Arturo Vidal üldögélt. Nem kellett sokat várni az első gólra, a 9. percben máris előnybe került a Sevilla, ebben hatalmas szerepe volt az ördöngős cseleivel Piquét megbolondító Murielnek, aki végül Pablo Sarabiát hozta nagy ziccerbe, a szélső szépen helyezett a jobb alsóba.

Már-már úgy tűnt, megtartja az előnyét a Sevilla a szünetig, hiszen Lenglet fejese a 25. percben és Luis Suárez lövése a 37. percben is picivel elkerülte a kaput, ám öt minutummal később érkezett Gerard Piqué. A spanyol válogatottságtól a napokban visszavonuló hátvéd Lionel Messi kapufán csattanó szabadrúgása után kotorta a labdát közelről a kapuba, megszerezve ezzel az egyenlítő találatot – ez volt a védő 40. találata katalán mezben, de csupán az első a Spanyol Szuperkupákon.

A második játékrészben a fene tudja, mi történt a csapatokkal, de jócskán visszaesett a színvonal, alig-alig alakult ki helyzet a kapuk előtt. Dembélé 63. percben megeresztett lövését csak azért említjük meg, mert eltalálta a kaput, de mivel középre tartott, így könnyű dolga volt Vaclík kapusnak. Hat minutummal később aztán már majdnem gólnak örülhettek a Sevilla-drukkerek, Vázquez kísérlete milliméterekkel kerülte el a bal alsót.

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (C) vies with Sevilla's Spanish midfielder Roque Mesa under the look of Sevilla's Italian midfielder Franco Vazquez (L) during the Spanish Super Cup final between Sevilla and FC Barcelona at Ibn Batouta stadium in the Moroccan city of Tangiers on August 12, 2018. / AFP PHOTO / FADEL SENNA
Messi csak helyzetekig jutott, a gól most elmaradt. Fotó és címlapfotó: AFP / FADEL SENNA

Az utolsó tizenöt percre azért egy sebességi fokozattal magasabbra kapcsolt a Barca, a 77. percben Vaclík Alba lövését és a kipattanóra érkező Messi-próbálkozást is bravúrral védte, egy percre rá viszont már esélytelen volt Dembélé pazar bombájánál – a francia lövésével fordítottak a katalánok.

De hogy ne záruljon dráma nélkül a Szuperkupa, arról a 91. percben a Sevilla számára megítélt tizenegyes gondoskodott. Ben Yedder azonban hihetetlenül gyengén lőtte a büntetőt, Ter Stegenről ki sem pattant a labda, így oda lett a nagy egyenlítési lehetőség, a Barcelona megnyerte a Szuperkupát.

A találkozó látványos góljait ide kattintva nézheted meg.