Aggódhatnak a brazilok, vb-résztvevőt győztek le a svájciak

Láthatóan készen állnak a tornára.

A svájci válogatott utolsó felkészülési mérkőzését játszotta a japánok ellen a luganoi Stadio di Cornaredóban. A szintén vb-résztvevő vendégeknek ugyan még van egy főpróbájuk, de az biztos, hogy már ezen a meccsen is szerették volna bizonyítani, hogy oda kell rájuk figyelni az oroszországi tornán. Ám ez fordítva sült el.

Viszonylag sokat kellett várni az első találatra, ráadásul ez sem akcióból, hanem tizenegyesből született, bár az előzmény kissé megkérdőjelezi a végső bírói ítéletet. Az első félidő végén Breel Embolo balról próbált betörni a tizenhatoson belülre, majd a földre került, de felvételből az látszik, hogy még ő lépett rá a japán védő labdára. A büntetőt mindenesetre Ricardo Rodriguez értékesítette. 1-0

A svájci csapat alaposan rápíhent a második gólra, ugyanis erre egészen a 82. percig kellett várni. Xherdan Shaqiri egészen az alapvonalig vitte a játékszert, majd a kapu elé érkező labdát Jacques Francois Moubandje fejelte tovább, Haris Seferovic (Svájc) pedig jól robbant be és a hálóba lőtt. 2-0

A japánok kedden még javíthatnak Paraguay ellen, ám utána már a Kolumbia elleni vb-ütközetre kell készülniük. A hazaiak ezzel szemben már Oroszországra hangolhatják magukat, rögtön egy végső esélyes ellen kell helytállniuk, Brazília lesz az ellenfelük.