Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann scores the second goal past Marseille's French goalkeeper Steve Mandanda during the UEFA Europa League final football match between Olympique de Marseille and Club Atletico de Madrid at the Parc OL stadium in Decines-Charpieu, near Lyon on May 16, 2018. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Griezmann jelentette a különbséget, EL-győztes az Atlético Madrid

A francia támadó duplázott a Marseille elleni fináléban.

Európa Liga, döntő

Olympique Marseille – Atlético Madrid 0-3 (0-1)
Lyon, Parc Olympique Lyonnais. Játékvezető: Kuipers (holland).
Marseille: Mandanda – Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi – Thauvin, Anguissa, Payet (Maxime López, 32.), Sanson, Ocampos (N’Jie, 55.)– Germain (Mitroglu, 74). Vezetőedző: Rudi Garcia.
Atlético: Oblak – Vrsaljko (Juanfran, a szünetben), Gimenez, Godin, Hernandez – Koke, Saul, Gabi, Correa (Thomas, 88.) – Diago Costa, Griezmann (F. Torres, 90.). Vezetőedző: Diego Simeone.

Gólszerzők: Griezmann (21., 49.), Gabi (89.)

Szerda este rendezték az Olympique Marseille–Atlético Madrid Európa Liga-döntőt, amelyet sokan a Bajnokok Ligája-finálé felvezetéseként értékeltek. A franciáknál Rolando, a madridiaknál pedig Vitolo hiányzott a meccsről, valamint Diego Simeone vezetőedző is csak a lelátóról figyelhette csapatát eltiltás miatt a lyoni döntőn.

Nem kellett sokat várni az első ziccerre, már a negyedik percben könnyedén gólt szerezhetett volna Dimitri Payet indításából Germain, de tizenegy méterről fölé rúgta a támadó. A túloldalon az első igazi helyzetet rögtön gólra váltotta az Atléti, Anguissa óriási hibájára lecsapott Griezmann, aki így egy az egyes szituációba került a kapussal és nem hibázott, 0-1 – ide kattintva megnézheted a gólt.

Philippe Coutinho during the match between FC Barcelona and Villarreal CF, played at the Camp Nou Stadium on 09th May 2018 in Barcelona, Spain.   (Photo by Urbanandsport/NurPhoto)

A 32. percben újabb csapás érte a franciákat, lesérült a csapat húzóembere és csapatkapitánya, Payet, a középpályás sírva hagyta el a pályát, még Griezmann is vigasztalta honfitársát – itt megtekinthető a jelenet.

A következő izgalmas jelenetre a második félidő elejéig kellett várni, ez pedig egy újabb spanyol gól volt. Griezmannt ezúttal Koke hozta ziccerbe egy remek passzt követően, a francia támadót pedig nem hiába akarja megszerezni a Barcelona, ezt a helyzetét is magabiztosan kihasználta, 0-2.

Érdekesség, hogy az utolsó három Európa Liga-döntőben mindig lőtt gólt francia játékos: 2016-ban Kevin Gameiro, 2017-ben Paul Pogba, ezúttal pedig Griezmann.

Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann celebrates after scoring his second goal during the UEFA Europa League final football match between Olympique de Marseille and Club Atletico de Madrid at the Parc OL stadium in Decines-Charpieu, near Lyon on May 16, 2018. / AFP PHOTO / Philippe DESMAZES
Griezmann volt a döntő hőse. Fotó: AFP / Philippe DESMAZES

Kétgólos Atléti-előnynél szinte már borítékolható volt a végső győzelem is, hiszen Simeone csapata ezúttal is fegyelmezetten és kőkeményen védekezett, a Marseille alig-alig tudott helyzetet kialakítani. Amikor pedig gólhelyzetbe kerültek a franciák, vagy nem voltak elég higgadtak, vagy elpártolt mellőlük a szerencse, mint például a 82. percben, amikor Mitroglu fejese a kapufán csattant.

A kegyelemdöfést a 89. percben Gabi adta meg, a spanyol középpályás Koke passzából lőtte ki a jobb alsót kilenc méterről kissé jobb oldalról, 0-3.

Az Atlético Madrid megérdemelten és simán nyerte meg a döntőt.