Kibekkelte a Huddersfield a Manchester City otthonában

Guardiola csapata nem bírt a kiesőjelölttel, de óriási ünneplésben részesült így is.

Vasárnap délután a Manchester City–Huddersfield találkozóval folytatódott a Premier League harminchetedik fordulója. Az Etihadban a vendégcsapat számára volt fontosabb a meccs, hiszen őket még fenyegeti a kiesés veszélye, Guardiolaék viszont már bajnokok, igaz céljaik között szerepel a száz pont elérése.

A City nem tartalékolt, a sérült Sergio Agüero kivételével a legjobb csapatát küldte pályára a spanyol tréner, ám a mutatott játék jóval elmaradt a várttól, valamint az eddig látottaktól is.

Igaz ehhez kellett a második félidőben mutatott védekező foci is a vendégek részéről, akik a fordulás után a 91. percben lőttek először kapura. A manchesteriek mindkét játékrészben fölényben játszottak, ám a saját kapuja elé busszal beparkoló Huddersfield védelmét nem tudták feltörni, így maradt a 0-0.

Kevin De Bruyne számára így is emlékezetes marad ez a felejthető bajnoki, hiszen a belga karmesternek ez volt a századik PL-meccse, mérlege 43 gólpassz és 21 gól.

A Manchester City már korábban biztosította bajnoki címét, ezt most ünnepelték meg a szurkolók: