Messi és Ronaldo nincs képben, Dani Alves a legnagyobb király

2018. 04. 16. 20:20

Vasárnap nyert francia bajnoki címével a brazil Dani Alves lett minden idők legtöbb trófeát nyert labdarúgója. A Paris Saint-Germain 35 éves hátvédjének ez volt pályafutása 37. elsősége klubjai vagy a válogatott színeiben.

A páratlan sorozat még a Sevilla 2006-os UEFA Kupa-győzelmével kezdődött. Az andalúziai együttessel további négy trófeát gyűjtött, ezt követően szerződött a Barcelonához, amellyel összesen 24-szer ünnepelhetett – köztük háromszor a Bajnokok Ligájában. A Juventusban kettő, a PSG-ben három elsőséget szerzett, ehhez jön még a brazil válogatottal elért két Konföderációs Kupa-, valamint egy Copa América-diadal.

Dani Alves a francia bajnoki címet megelőzően Maxwell-lel közösen állt az örökranglistán, amelynek harmadik helyezettje a Manchester United legendája, Ryan Giggs 35 trófeával.