Tizenkét perc alatt kivégezte a PSG a Monacót

Szebbnél szebb gólokkal döngölték földbe ellenfelüket a párizsiak.

Rangadónak indult, könnyed játszadozás lett belőle: a Paris Saint-Germain tizenkét perc alatt négy góllal küldte padlóra a második helyen álló AS Monacót a francia élvonal harmincharmadik fordulójában. A sérült Neymar nélkül és a kispadon ücsörgő Kylian Mbappé nélkül felálló párizsiak a 15. és a 27. perc között tulajdonképpen eldöntötték a három pont sorsát – igaz, a második félidő még hátravan, Rony Lopes pedig a 38. percben szépített, így 4–1-nél mehettek szünetre a felek.

Újabb góllal üzent Leekens kapitány száműzöttje – VIDEÓ
Továbbra is remek formában a klubjában Sallai Roland.

A PSG szebbnél szebb gólokkal örvendeztette meg szurkolóit, Giovani Lo Celso mindkét találata sakk-mattra kijátszott támadás után esett, Ángel Di María klasszis módjára emelte át Subasicot, Cavani pedig simán megverte védőjét a levegőben.

A PSG a második játékrészben sem nagyon lassított, 7–1 lett a végeredmény, ez pedig annyit jelent, hogy matematikailag is bajnok az együttes.

címlapfotó: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / AFP