Gulácsi a legjobb nyolcba jutott az Európa Ligában – VIDEÓ

Kádár Tamáséknak nem sikerült a bravúr a Lazio ellen.

Az Atlético Madrid tükörsima továbbjutása után 19 órától négy mérkőzést rendeztek az Európa Liga nyolcaddöntő-visszavágók közül. A hazai siker után a Marseille idegenben is megverte a Bilbaót, így kettős győzelemmel jutott tovább a negyeddöntőbe.

Két magyar érdekeltségű mérkőzés is lezajlott: a Gulácsi Pétert végig a soraiban tudó RB Leipzig a hazai 2-1 után előnnyel utazott a Zenit otthonába, ahol 1-1-es döntetlent ért el, ami azt jelenti, hogy a lipcseiek 3-2-es összesítéssel bejutottak a legjobb nyolcba. Kádár Tamás csapatának, a Dinamo Kijevnek azonban nem sikerült a továbbjutás. Az ukránok egy hete 2-2-es döntetlent értek el az olasz fővárosban, de ma odahaza 2-0-ra kikaptak a Laziótól. A magyar válogatott védőt combsérülés miatt a szünetben hozta le edzője.

Lucas Leiva gólja Kádárék ellen:

Gulácsi tehetetlen volt a Zenit góljánál:

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Athletic Bilbao–Marseille 1-2 (0-1)
Gólszerzők: I. Williams (74.), illetve Payet (38., tizenegyesből), Ocampos (52.)
Kiállítva: Aduriz (76. – Bilbao)

Továbbjutott: Marseille (összesítésben 5-2))

Dinamo Kijev–Lazio 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Lucas Leiva (23.), De Vrij (83.)

Továbbjutott: Lazio (összesítésben 4-2)

Zenit–RB Leipzig 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Driussi (45+1), illetve Augustin (22.)

Továbbjutott: RB Leipzig (összesítésben 3-2)