Hiába az újabb szenzációs Messi-gól, pontokat bukott a kiesőjelölt ellen a Barca

A Las Palmas meglepte a katalánokat.

A spanyol LaLiga 26. fordulójában az éllovas Barcelona a kiesés ellen harcoló Las Palmas vendége volt. A még veretlen katalánok abszolút favoritként várták a találkozót.

Nevében volt rangadó:
A City húsz percen belül háromszor csinált komplett hülyét az Arsenal-védelemből – VIDEÓ

A 21. percben érett góllá a vendégek fölénye: egy 18 méterről megítélt szabadrúgást Lionel Messi lőtt két lépésből a léc alá. A szünetig ki is tartott a Barca előnye, azonban a második félidő elején elolvadt a fór: a 48. percben Calleri értékesített egy büntetőt (1-1).

Az 57. percben Coutinho is pályára lépett, de továbbra is jól tartotta magát a Las Palmas. Hiába a frissítések: Rakitic és Dembélé is beállt, de csak nem bírt ellenfelével a Barcelona, amely így 1-1-gyel zárta a hétközi bajnokit.

A két pont elvesztése azt jelenti, hogy az együttes már csak öt ponttal előzi meg a 61 egységgel második Atlético Madridot – és 15 pont az előnye a harmadik Real Madrid előtt.

A Gran Canaria Stadion a 36. spanyol aréna, ahol Messi LaLiga-gólt szerzett Fotó: Desiree Martin/AFP