Serie A: Higuaín sérülése ellenére nyert a Juventus – VIDEÓ

A városi rivális látta kárát.

A címvédő Juventus a városi rivális Torino FC-vel játszott az olasz élvonal 25. fordulójában.

Ezt olvastad már?
Sallói góljánál azt sem tudta az ellenfél, hol a labda – VIDEÓ

A harmadik percben Miralem Pjanic emelt Gonzalo Higuaín elé a tizenhatoson belülre, az átadás azonban kicsit hosszúra sikeredett, így a kapujából remek ütemben kimozduló Salvatore Sirigu elütötte a labdát az argentin csatár elől, sőt őt is eltalálta.

Még csak negyed óra telt el a meccsből, amikor az argentin csatárt bokasérülés miatt le kellett cserélni.

Ennek ellenére a 33. percben csapata megszerezte a vezetést: Alex Sandrótól indult az akció, a szélről éppen a Higuaín helyére beküldött Federico Bernardeschi ívelt közepre, ahol Alex Sandro közvetlen közelről a hálóba továbbított.

Higuaínra állítólag kihagyás vár, de a Tottenham Hotspur ellen ismét játszhat majd a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő márciusi visszavágóján.

Több találat nem született, maradt a 0-1. Ez volt a két csapat közös történetének 146. összecsapása, a Juventus a 69. sikerét ünnepelhette 35 vereség és 42 döntetlent mellett. A Juve amúgy 17 mérkőzés óta veretlen, s ebben az évben még nem kapott gólt a Serie A-ban.