A Getafe hazai pályán tréfálta meg a katalánokat.

A veretlenül listavezető Barcelona a Getafét fogadta a spanyol LaLiga 23. fordulójában.

Mourinho csapatának sem megy:
A sok elpuskázott helyzet az MU vesztét okozta – VIDEÓ

A mérkőzés a már-már szokásos Barca-fölényt hozta, azonban Messiék a kapu előtt nem bírtak ellenfelükkel. A legközelebb Luis Suárez járt a gólhoz, sőt be is talált az első félidő hajrájában Messi beívelt szabadrúgásából, de lesről indult, amit a partjelző is kiszúrt, így érvénytelenítették a gólt.

Yerry Mina először volt kezdő a spanyol élvonalban Fotó: Josep Lago/AFP

A második félidőből tíz perc telt el, amikor ismét Suárez lépett ki a leshatáron, de kihagyta ziccerét, majd Coutinho löketét védte Guaita. Coutinhót nem sokkal később Iniesta váltotta, majd Dembélé is pályára került, azonban csak nem akart összejönni az első gól. Nem is sikerült betalálni: Mina fejese nem talált kaput, Suárezé igen, de a kapus a helyén volt, így 0-0 maradt a meccs.

A Barcelona a múlt heti, Espanyol elleni 1-1 után ismét bukott két pontot, így előnye már „csak” hét pont a második Atlético Madrid előtt.