Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) vies with Getafe's Senegalese forward Amath Ndiaye Diedhiou (C) during the Spanish league football match between FC Barcelona and Getafe CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on February 11, 2018. / AFP PHOTO / Josep LAGO

A Getafe hazai pályán tréfálta meg a katalánokat.

A veretlenül listavezető Barcelona a Getafét fogadta a spanyol LaLiga 23. fordulójában.

Mourinho csapatának sem megy:
A sok elpuskázott helyzet az MU vesztét okozta – VIDEÓ

A mérkőzés a már-már szokásos Barca-fölényt hozta, azonban Messiék a kapu előtt nem bírtak ellenfelükkel. A legközelebb Luis Suárez járt a gólhoz, sőt be is talált az első félidő hajrájában Messi beívelt szabadrúgásából, de lesről indult, amit a partjelző is kiszúrt, így érvénytelenítették a gólt.

Yerry Mina először volt kezdő a spanyol élvonalban Fotó: Josep Lago/AFP

A második félidőből tíz perc telt el, amikor ismét Suárez lépett ki a leshatáron, de kihagyta ziccerét, majd Coutinho löketét védte Guaita. Coutinhót nem sokkal később Iniesta váltotta, majd Dembélé is pályára került, azonban csak nem akart összejönni az első gól. Nem is sikerült betalálni: Mina fejese nem talált kaput, Suárezé igen, de a kapus a helyén volt, így 0-0 maradt a meccs.

A Barcelona a múlt heti, Espanyol elleni 1-1 után ismét bukott két pontot, így előnye már „csak” hét pont a második Atlético Madrid előtt.