Remek szabadrúgással és Higuaín-villanással nyert a Juve – VIDEÓ

A videóbíró is főszereplő lett, visszavontak egy tizenegyest.

Nem könnyen, de azért legyőzte a bajnoki címre hajtó Juventus a Fiorentinát az olasz Serie A 24. fordulójában idegenben (0-2). A találkozó első félidejének legjelentősebb esete egy tizenegyes volt, vagyis annak visszavonása. Egy torinói kezezésnél a büntetőpontra mutatott a játékvezető, nagyjából négy percig ment a huzavona, a Firorentina már szerette volna elvégezni a tizenegyest, végül azonban a videobíró alapján egy firenzei leshelyzet miatt visszavonták azt.

Így érintetlen maradt a Juventusban 500. bajnokiját játszó Gianluigi Buffon hálója, míg elöl beindultak a csapattársak. Előbb Federico Bernardeschi tekert be egy szabadrúgást a jobb alsóba, majd Gonzalo Higuaín szerzett egy rá jellemző gólt Chiellini kiugratása után. A Juve átvette a vezetést a Napolitól, amely holnap lép pályára.