Bravúr! Pontot szerzett a Dortmund ellen Dárdai Herthája – VIDEÓ

Selke góljára Kagawa felelt.

A német Bundesliga 19. fordulójának egyetlen pénteki meccsén a Dárdai Pál által edzett Hertha fogadta a Borussia Dortmundot. A berliniek bravúrral pontot szereztek az ősszel még a Bajnokok Ligájában szereplő dortmundiak ellen: 1-1-es végeredménnyel zárult a bajnoki.

A félidőben is döntetlenre áltak a csapatok, majd a 46. percben a 22 éves Davie Selke közelről talált be Roman Bürki kapujába (1-0). Jól őrizték az előnyt a hazaiak, az utolsó negyed óra kezdetekor azonban egyenlített a Borussia: az új kedvenc, a 17 esztendős Jadon Sancho addig tekergett a labda körül, mígnem Kagawa fejére varázsolta azt, a japán válogatott középpályás pedig a kapuba fejelt (1-1).

A Hertha 25 pontos, és bár a tabella tizenegyedik helyén áll, – egy meccsel többet játszva – csupán öt pont a hátránya a BL-induló helyektől, és három az Európa Ligát jelentő hatodik pozíciótól. A Dortmund 30 ponttal a harmadik helyre jött fel.

Selke gólja (1-0)

Kagawa gólja (1-1)