Az év talán „legszebb” öngóljával kapott ki Dárdai csapata

Nem indult jól az esztendő a Herthának; Szalai negyed órát kapott a Hoffenheimben.

A 18. fordulóval indul a 2018-as esztendő a német Bundesligában. A kör szombati játéknapján három magyar érdekeltségű csapat is pályára lépett.

Olvastad?
Átigazolás, 13. nap: Arda Turan, Malcom, Alexis, Yerry Mina

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC a 2017-es évet sorozatban öt vereséggel – és hatmeccses nyeretlen szériával – lezáró Stuttgart vendége volt. A kiesés ellen menekülő ellenfél megkeserítette a berliniek dolgát: sokáig 0-0 volt az állás, de a hajrában a menteni igyekvő Niklas Stark 15 méterről a saját kapujába emelt, így végül 1-0-ra nyertek a hazaiak, s lezárták pocsék sorozatukat.

A Hoffenheimben Szalai Ádám a kispadon kezdett – együttese a Bremen vendégeként már az első félidőben vezetést szerzett. A második játékrészben aztán egyenlített a Bremen, és bár a 76. perctől már a magyar csatár is a pályán volt, végül nem változott az eredmény.

Dárdaiék pont nélkül távoztak a Stuttgart otthonából Fotó: Stefan Puchner/DPA/AFP

A Gulácsi Péter nevével fémjelzett Leipzig a Schalkét verte.