A kiesőjelölt sokáig szorongatta a Juventust

Győzelemmel fordul 2018-ra a címvédő.

A 19. forduló zárta a 2017-es évet a Serie A-ban – a szombati játéknapon az utolsó előtti helyen álló Verona vendégeként lépett pályára a címvédő Juventus az esztendő utolsó olasz bajnokiján.

Ezt láttad?
Pogba oltári nagy hülyesége miatt bukott két pontot a United – VIDEÓ

A torinóiak már a hatodik percben vezetéshez jutottak Matuidi révén, majd Higuaín növelhette volna a különbséget, de kicsivel mellé lőtt. Az első játékrész hajrájában is a klasszis támadó lábában maradt a gól, így 1-0-s Juve-előnnyel zárult az első 45 perc.

A második félidőben is őrizte előnyét a vendég együttes, egészen az 59. percig, amikor Cáceres csapott le egy eladott labdára, és jó húsz méterről bombázott Szczesny kapujába (1-1). Erre azonban még volt válasza a Juventusnak: Dybala a 72. percben visszavette a vezetést a csapatának, majd újabb góljával végül 3-1-re nyerték meg utolsó 2017-es bajnokijukat.

A győzelemmel a Juve továbbra is második: hátránya egy pont az éllovas Napoli mögött.

Volt oka az örömre a Juventusnak Fotó: Alberto Pizzoli/AFP