Nem lett boldog karácsonya az MU-szurkolóknak.

Ahogy az már megszokott, karácsonykor sincs megállás az angol Premier League-ben: teljes fordulót rendeznek az ünnep másnapján.

Ezt miért?
El Clásico-gólját ünnepelte, megbüntették érte a Barcelona klasszisát

A 20. fordulóban a játéknap előtt második helyezett Manchester United a hetedikként forduló Burnleyt fogadta. Már három perc elteltével vezettek a vendégek: Ashley Barnes vette be a United-kaput. Némi meglepetésre nem tudott mit kezdeni ellenfelével az MU, legalábbis gólig nem jutott el az első félidőben. A Burnley viszont a 36. percben ismét betalált, Steven Defour szabadrúgásával 2-0-s magabiztos vezetést harcolt ki a szünetre.

Defour góljánál a nyújtózkodó De Geának esélye sem volt Fotó: Lindsay Parnaby/AFP

A második félidő elején Jesse Lingard sarokkal szépített, újra meccsben voltak a hazaiak, majd Pogba is megpróbálkozott szabadrúgásból bevenni a vendégek kapuját, sikertelenül. Az MU hajtott, a 91. percben pedig jött is a drámai gól: Lingard megszerezte saját és csapata második találatát, ezzel pontot mentett a United – 2-2 lett a vége.

A mérkőzés góljai itt tekinthetők meg.

A címvédő Chelsea nem hullajtott pontot odahaza a Brighton ellen, így 42 pontjával egy egységre közelítette meg a második Unitedet. A bajnokságot a szerdán pályára lépő Manchester City vezeti 55 ponttal.