Harry Kane élete két legkönnyebb gólját lőhette karácsonykor – VIDEÓ

Ezt kapta ajándékba a Southamptontól – a két találat összesen esett öt méterről. Mesterhármas lett a vége, megelőzte Messit a 2017-es góllövőlistán.

Az angol Premier League 20. fordulójában a Tottenham a Southamptont fogadta. A mérkőzés előtt a hazaiak az ötödik, a vendégek a 13. helyen álltak.

Olvadtad már?
Karácsonyi edzőváltás a másodosztályban

A 22. percben esett az első gól: Harry Kane alig egy méterről fejelt a hálóba egy remekül beívelt Eriksen-szabadrúgást. A második gólnál már „nehezebb” dolga volt az angol csatárnak: a 39. percben Szon centerezését négy méterről kellett az üres hálóba pofoznia.

A 49. percben Dele Alli egy az egyben verte meg védőjét, majd a hosszú sarokba lőtt, alig két perccel később pedig ő szolgálta ki csapattársát: egy kontra végén Szon lőtte ki a hosszút (4-0). Boufal a 64. percben szépített, de erre alig három percen belül ismét jött a Tottenham-gól: Kane mesterhármasával már 5-1 volt az állás. Ez volt Kane 56. találata, melyet 2017-ben jegyzett, ezzel megelőzte az eddig éllovas Lionel Messit (54).

A hajrában még Tadic szépített, így a Tottenham végül 5-2-re nyert, és fellépett a negyedik helyre a tabellán.