Egy hónapja nem győzött Dárdai Herthája – VIDEÓ

Három tizenegyes, két gól Freiburgban.

Tudvalevő, hogy nem szárnyal a Hertha a Berlin táblát elhagyva, így a Freiburgban elért 1–1 akár pozitívumként is felfogható. A házigazda az 52. percben szerzett vezetést tizenegyesből, amire Kalou válaszolhatott volna negyed órával később.

Igen ám, csakhogy az elefántcsontparti támadó csúnyán fölé lőtte a büntetőt. A javára válik, hogy három perccel később ismét elvállalta, és ezúttal már nem hibázott. A slusszpoén a Freiburgé lehetett volna, ám a 91. percben Jarstein kapus a felsőlécre ütötte a hallatlanul veszélyes hazai szabadrúgást.

KÖRÖN KÍVÜL
Donadoni végleg eldobta Nagy Ádámot?

A Hertha – amely a Leverkusen szeptember 20-i legyőzését követően minden sorozat figyelembe vételével két döntetlent és négy vereséget jegyez – kilenc bajnokin tíz pontot szerzett (2-4-3), ezzel a 11. helyen áll a Bundesligában.

Kalou először

Majd másodszor

Német bajnokság, 9. forduló

Köln–Werder Bremen 0–0
Freiburg–Hertha BSC 1–1
Wolfsburg–Hoffenheim 1–1

Négy idegenbeli bajnokin két pontot szerzett a Dárdai-együttes Fotó: AFP/Odd Andersen