Gulácsi magabiztos védései is kellettek a Lipcsének – VIDEÓ

Idegenben szerzett nagyon fontos három pontot a magyar kapussal felálló együttes a Bundesligában.

A német Bundesliga hetedik fordulójának zárómeccsén a Köln vendége a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig volt.

Óriási gól!
Coutinho megmutatta, miért vitte volna a Barcelona – VIDEÓ

A vendégek kezdtek jobban: harminc perc elteltével Klostermann rövidbe bombázott találatával szereztek vezetést. Rá három percre már a magyar kapuson volt a világ szeme: Konstantin Rausch löketénél bravúrral védett.

Aktívabb volt a Leipzig a folytatásban, azonban a különbséget nem tudta növelni – ahhoz pedig, hogy ne is olvadjon el az előny, Gulácsi újabb védésekkel járult hozzá. A hajrában aztán Poulsen is betalált (0-2), de hogy ne legyen teljes a magyar kapus öröme, Osako még túljárt az eszén, így 2-1-re nyert a Lipcse. A magyar hálóőr csapata ezzel a sikerrel fellépett a negyedik helyre.

Klostermann, 0-1