Rooney-ék simán befűzték a világ legdrágább védelmét – VIDEÓ

Történelmi mérföldkőhöz ért a fáradhatatlan angol csatár.

Ez volt ugyanis Wayne Rooney 200. találata a Premier League-ben (ebből 183-at szerzett a Man. United színeiben). A 31 esztendős támadó góljával az első félidő után 1-0-ra vezet az Everton a Manchester City otthonában.

Nem könnyítette meg a házigazda helyzetét, hogy Kyle Walker két percen belül két sárga lapot kapott.

A második félidőben így is fölényben futballozott a City, amely a 82. percben egyenlített: Raheem Sterling vágta a kapuba a kifejelt labdát. Nem sokkal később Morgan Schneiderlin is kiszállt, az eredmény viszont nem változott (1-1). A kilencvenedik percben Rooney helyére beállt a sokáig sérült Muhamed Besic: az egykori Fradi-játékos hosszú-hosszú hónapok után játszhatott ismét az angol élvonalban.