Lukaku csak szépíteni tudott: Szuperkupa-győztes a Real Madrid

Casemiro és Isco gólja után a madridiak örülhettek Szkopjéban.

Európai Szuperkupa

Real Madrid – Manchester United 2-1 (1-0)
Szkopje, II. Philipposz Stadion. Játékvezető: Gianluca Rocchi (olasz)
Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Isco (Lucas Vázquez, 75.), Kroos – Bale (Asensio, 75.), Benzema (Ronaldo, 82.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Manchester United: De Gea – A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian – A. Herrera (Fellaini, 56.), Pogba, Matics – Mhitarjan, Lukaku, Lingard (Rashford, a szünetben). Menedzser: José Mourinho
Gólszerzők: Casemiro (24.), Isco (52.), illetve Lukaku (62.)

Szkopje adott otthon kedd este az európai Szuperkupa-mérkőzésnek, ahol a Bajnokok Ligája címvédője, vagyis a Real Madrid találkozott az Európa Liga legjobbjával, a Manchester Uniteddel.

Az első igazán komoly helyzetig a 16. percig kellett várni: ekkor Kroos szögletét követően Casemiro csukamozdulattal fejelt kapura, a labda azonban a felsőlécen csattant. A 24. percben aztán már nem hibázott a brazil, Carvajal ívelése után ballal lőtte ki az alsó sarkot, 1-0

A bekapott gól után többet támadott a Manchester United, labdabirtoklásban is jobbak voltak, de a Real-találatra a szünetig nem érkezett válasz.

A második játékrész Real-góllal folytatódott: az 52. percben Isco-Bale-Isco volt a labda útja, a spanyol játékos pedig a remek összjátékot góllal fejezte be, 2-0. Mourinho cserékkel próbált új színt hozni csapata támadójátékba, érkezett Rashford, majd kicsit később Fellaini is, végül pedig a szépítés is összejött. Bale elképesztő nagy felsőléce után a manchesteriek két új nyári szerzeménye, Matics, illetve Lukaku villantott. A belga játékos a szerb kipattanójára csapott le villámgyorsan és vette be Navas kapuját, 2-1 – ekkor az első óra végén jártunk.

A hajrában újabb gól már nem esett, Asensio bombájánál De Gea elképesztő bravúrral hárított, a Szuperkupát a Real Madrid hódította el.

GÓLOK ÉS FELSŐLÉCEK: VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ A MÉRKŐZÉS LEGFONTOSABB ESEMÉNYEIRŐL ITT.

Isco gólja győzelmet ért a Realnak Fotó: Getty Images