SKOPJE, MACEDONIA - AUGUST 08:  Isco of Real Madrid celebrates after scoring his sides second goal during the UEFA Super Cup match between Real Madrid and Manchester United at National Arena Filip II Macedonian on August 8, 2017 in Skopje, Macedonia.  (Photo by Chris Brunskill Ltd/Getty Images)

Lukaku csak szépíteni tudott: Szuperkupa-győztes a Real Madrid

Casemiro és Isco gólja után a madridiak örülhettek Szkopjéban.

Európai Szuperkupa

Real Madrid – Manchester United 2-1 (1-0)
Szkopje, II. Philipposz Stadion. Játékvezető: Gianluca Rocchi (olasz)
Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Isco (Lucas Vázquez, 75.), Kroos – Bale (Asensio, 75.), Benzema (Ronaldo, 82.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Manchester United: De Gea – A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian – A. Herrera (Fellaini, 56.), Pogba, Matics – Mhitarjan, Lukaku, Lingard (Rashford, a szünetben). Menedzser: José Mourinho
Gólszerzők: Casemiro (24.), Isco (52.), illetve Lukaku (62.)

Szkopje adott otthon kedd este az európai Szuperkupa-mérkőzésnek, ahol a Bajnokok Ligája címvédője, vagyis a Real Madrid találkozott az Európa Liga legjobbjával, a Manchester Uniteddel.

Az első igazán komoly helyzetig a 16. percig kellett várni: ekkor Kroos szögletét követően Casemiro csukamozdulattal fejelt kapura, a labda azonban a felsőlécen csattant. A 24. percben aztán már nem hibázott a brazil, Carvajal ívelése után ballal lőtte ki az alsó sarkot, 1-0

A bekapott gól után többet támadott a Manchester United, labdabirtoklásban is jobbak voltak, de a Real-találatra a szünetig nem érkezett válasz.

A második játékrész Real-góllal folytatódott: az 52. percben Isco-Bale-Isco volt a labda útja, a spanyol játékos pedig a remek összjátékot góllal fejezte be, 2-0. Mourinho cserékkel próbált új színt hozni csapata támadójátékba, érkezett Rashford, majd kicsit később Fellaini is, végül pedig a szépítés is összejött. Bale elképesztő nagy felsőléce után a manchesteriek két új nyári szerzeménye, Matics, illetve Lukaku villantott. A belga játékos a szerb kipattanójára csapott le villámgyorsan és vette be Navas kapuját, 2-1 – ekkor az első óra végén jártunk.

A hajrában újabb gól már nem esett, Asensio bombájánál De Gea elképesztő bravúrral hárított, a Szuperkupát a Real Madrid hódította el.

GÓLOK ÉS FELSŐLÉCEK: VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ A MÉRKŐZÉS LEGFONTOSABB ESEMÉNYEIRŐL ITT.

Isco gólja győzelmet ért a Realnak Fotó: Getty Images