LONDON, ENGLAND - AUGUST 06:  Pedro of Chelsea is shown a red card by Referee Bobby Madley during the The FA Community Shield final between Chelsea and Arsenal at Wembley Stadium on August 6, 2017 in London, England.  (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Fejsérülés, horrorütközet és piros lap után kupagyőztes az Arsenal – VIDEÓ

2017. 08. 06. 17:07

Tizenegyesek döntöttek a Community Shielden.

Az Angol Szuperkupa döntőjében vasárnap délután a londoni Wembley Stadionban az Arsenal (legutóbbi FA Kupa győztes) ellenfele a Chelsea (legutóbbi angol bajnok) volt. Az ágyúsok keretében nem kapott helyet sem Mesut Özil (kisebb sérülés), sem pedig Alexis Sánchez (hétközben tért csak vissza a csapathoz), míg a londoni kékeknél csak a kispadon kezdett a nyári új szerzemények közül Morata és Rüdiger is.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget, az Arsenal a hajrában kényszerű cserét eszközölt. Mertesacker fejsérülést szenvedett, helyére a friss igazolás, Kolasinac érkezett.

during the The FA Community Shield final between Chelsea and Arsenal at Wembley Stadium on August 6, 2017 in London, England.
Mertesacker fejsérülést szenvedett Fotó: Getty Images

A 47. percben aztán megtört a gólcsend: Cahill fejese után Moses óriási erővel lőtte ki Cech kapuját, így vezetett 1-0-ra a Chelsea. Nem sokkal később Cahill és David Luiz fejelt össze, a kemény ütközet után mindkét chelsea-s a földön marad. Részletek és VIDEÓ ITT.

Ezt olvastad már?
Rémisztő jelenetek: durván összefejelt a Chelsea két védője – VIDEÓ

A Chelsea a 80. percben megfogyatkozott, miután Pedro hátulról csúszott oda keményen Elnenynnek. Az emberfórt gyorsan kihasználta az Arsenal, hiszen egy perccel később Xhaka
szabadrúgása után a csereként beállt Kolasinac fejjel volt eredményes, 1-1.

A döntetlen után egyből jöhettek a büntetők, melyben az Arsenal bizonyult jobbnak (4-1). A Chelsea-nél Courtois és Morata is rontott.

Moses vezető gólja, 0-1

Kolasinac egyenlít, 2-1