Ez aztán a bravúr: tovább él a Videoton reménye az Európa Ligában

2017. 07. 27. 22:25

A Vidi 2-1-es vereséget szenvedett Franciaországban, így nyitott maradt a Bordeaux elleni párharc.

Európa Liga-selejtező, 3. kör

FC Girondins de Bordeaux – Videoton FC 2-1 (2-1)
Bordeaux, Matmut Atlantique 21337 néző
Játékvezető: Bartosz Frankowski
Bordeaux: Costil – Sabaly, Lewczuk, Toulalan, Contento – Lerager, Arambarri, Sankharé (Plasil, 86.) –
Kamano, Laborde (Mendy, 77.), Malcolm. Vezetőedző: Jocelyn Gourvennec
Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász, Fejes, Stopira – Hadzic, Varga (Szolnoki, 57.), Pátkai (Maric, 86.), Suljic – Lazovics, Scsepovics (Henty, 78.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerzők: Sankharé (18., 34.), illetve Scsepovics (23.)

Csütörtök este a magyar szívnek oly kedves bordeaux-i stadionban lépett pályára a Videoton az Európa Liga 3. selejtezőkörében. Remekül kezdett a Vidi a francia sztárcsapat ellen, Lazovics jó ütemben ugratta ki Scsepovicsot, aki éles szögből szögből a hosszút vette célba, Costil kapusnak bravúrra volt szüksége a védéshez. A folytatásban a hazaiak brazil tehetsége, Malcolm veszélyeztetett kétszer is, de nem találta el a magyar kaput. A 18. percben viszont Sankharé nem csak eltalálta, hanem be is vette azt: a Bordeaux játékosa egy jobb oldali beadást fejelt 8 méterről a jobb alsóba. 1-0

A bekapott gól csak egy pillanatra fogta meg a Videotont, amely az első félidő derekán rögtön ki is egyenlített: Suljic kiváló labdát kapott Lazovicstól a jobb szélen, pontos középre adását pedig Scsepovics lőtte közelről a hazai hálóba. 1-1

Az első félóra végén újra vezetéshez juthatott volna a Bordeaux, ám Malcolm beadása után Laborde 10 méterről óriási helyzetben mellé tüzelt. A következő francia ziccert azonban már nem úszta meg a Vidi: egy szép akció végén ismét Sankharé volt eredményes közelről. 2-1

A Vidi előtt ott volt az esély, hogy megint hamar egalizáljon, egy szabadrúgás után Fejes került nagy helyzetbe, ám a védő közelről mellé lőtt. Az első játékrész vége előtt Sankharé közel állt a mesterhármashoz, de szerencsére öt méterről fölé bombázott egy beadást. A második félidő első felében nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Aztán a 63. minutumban hatalmas Vidi-lehetőség maradt ki, Lazovics éles beadásáról Fejes és Scsepovics is csak néhány centivel maradt le a kapuval szemben. Negyedórával a rendes játékidő vége előtt Kamano távolról próbálkozott, Kovácsik azonban könnyedén hárított.

Úgy tűnt, hogy a Videotonnak megfelelő az egygólos hátrány, a Bordeaux többet birtokolta a labdát, de ebben az időszakban stabilan állta a sarat a fehérvári gárda. A 80. percben a Videoton is eljutott lövésig, Nego távoli próbálkozása kevéssel szállt fölé. Az utolsó percben majdnem növelte előnyét a Bordeaux, de a szöglethez felhúzódó védő 5 méterről fölé fejelt. A ráadásban még a Vidi indított egy utolsó rohamot az egyenlítésért, ám több gól már nem esett, de a 2-1-es vereség ellenére a Videotonnak minden esélye megvan, hogy hazai pályán kiharcolja a továbbjutást a francia sztárcsapat ellen.

Cikkünket a vidi.hu fotóival illusztráltuk!