Hatalmas izgalmak és indulatok után talált gazdára a bronzérem – VIDEÓ

Bár a tizenegyesrúgással ezúttal is akadtak gondok, Pepe hosszabbításra mentette a Mexikó elleni meccset, melynek végén a portugálok örülhettek.

Vasárnap kora délután az Európa-bajnok portugálok Mexikó ellen játszottak az oroszországi Konföderációs Kupa bronzmeccsén.

A mérkőzés 16. percében büntetőhöz jutott Portugália, azonban André Silva lövését Guillermo Ochoa kivédte, így maradt a 0-0-s állás.

A portugáloknak nagyon nem megy: a Chile elleni elődöntőben tizenegyes-párbajban maradtak alul úgy, hogy Quaresma, Moutinho és Nani is kihagyta a maga tizenegyesét.

Neto öngóljával Mexikó jutott vezetéshez a második félidő elején, és már-már úgy tűnt, az Európa-bajnok vereséggel búcsúzik, amikor Pepe egyenlített a 91. percben.

A hosszabbításban Silva megtörte a jeget, és értékesítette a büntetőt (2-1). Több gól már nem esett, kiállításból viszont kettőt is láthattunk: Portugália Semedót, Mexikó Jimenezt veszítette el.