Még csupán a nyári átigazolási szezon elején járunk, de alig pár hét leforgása alatt komoly átigazolási díjak röpködtek egyik kontinensről a másikra. Legújabb összeállításunkban megmutatjuk azon legdrágább tizenegyet (a mindenkori és a legfrissebb átigazolási díjak alapján), amely olyan labdarúgókból áll össze, ahol egyik játékosnak sincs (még) felnőtt válogatottsága.
A brazil kapus, Ederson (1993) nemrégiben 35 millió font ellenében lett a Manchester City játékosa, a brazil a Benficától érkezett a PL-csapathoz. A selecao felnőtt csapatában egyelőre még nem számoltak vele. A fiatal hálóőrnek kiválóak a reflexei, a portugál élvonalban legutóbb 70%-os sikeres védési mutatóval zárt.
Az Arsenal 26 éves jobbszélsője, Gabriel (1990) továbbra sem számít fix pontnak a londoniaknál, ám több kisebb-nagyobb sérülés is hátráltatta az utóbbi időben. 2015 januárjában az ágyúsok 11 millió fontot fizettek érte a Villarrealnak, a brazil felnőtt válogatottal már készülhetett, de a debütálás még nem jött össze.
A Hull City középső védője, Maguire (1993) a mögöttünk hagyott szezonban remek és kimagasló teljesítményt nyújtott csapata színeiben – annak ellenére, hogy tigrisek búcsúzni kényszerültek az élvonaltól. A jó formának köszönhetően azonban kiérdemelte, hogy leigazolja a Leiester City 17 millió font ellenében. A 23 éves játékos korábban az U21-es angol válogatottban biztos pontnak számított, de nem titkoltan, már a nagyokról álmodik.
2016 nyarán nem kis meglepetésre 23 millió fontot fizetett a Chelsea a Fiorentinának az 1990-es születésű Alonsóért, de a spanyol bizonyított a PL-ben, hiszen a bajnokcsapat magabiztos és kirobbanthatatlan tagjává vált. Balszélsőként a bajnokságban hat gólig és három gólpasszig is jutott, egyelőre a hispán felnőtt együttesben nem számoltak (még) vele. Utoljára az U19-es együttesben szerepelt.
Tavaly nyáron a Bournemouth klubrekordnak számító (15 millió font) összeget fizetett a Liverpoolnak a 21 éves angol középpályásáért, Ibéért (1995). A szélső első évében nem tudott igazán megfelelni az elvárásoknak, így egyelőre hiába a rekordösszeg, a válogatott meghívóról csak álmodhat. Az U21-es angol válogatottnak korábban több ízben volt tagja.
2016 februárjában a Stoke City is átigazolási klubrekordot döntött azzal, hogy a Portótól megvásárolta Imbula (1992) játékjogát. A középső középpályás Belgiumban született, de a francia U20-as és U21-es csapatban számítottak rá, felnőtt szinten viszont még debütálás előtt áll. A roppant erős középpályás 86 százalékos pontossággal passzol a mögöttünk hagyott PL-szezonban.
Teixeira (1990) 2016 februárjában tette le voksát a kínai Szuperliga mellett, akkor közel 40 millió fontot fizetett érte a Csiangszu Suning az ukrán Sahtar Donyecknek. Ezzel jelen pillanatban is ő a futballtörténelem 27. legdrágább játékosa. A támadó középpályásra utánpótlás szinten számítottak a brazilok, sőt, már készült az A-válogatottal is, de a debütálás nem jött össze…
Az U21-es német válogatott Philipp (1993) remek szezont zárt a Freiburg színeiben, a pazar forma után le is csapott játékjogára a Borussia Dortmund. Remekül szolgálja és hozza kihagyhatatlan helyzetbe a csatárokat, ha így folytatja, nem kell sokat várnia a felnőtt meghívóig.
A trükkös, technikás és tapasztalt Jesé (1993) a PSG hívó szavára mondott igent 2016 nyarán és távozott a Real Madridtól. A párizsiak hiába fizettek érte 20 millió fontot, hamar kölcsönadták őt a Las Palmashoz, a spanyol válogatottnál egyelőre „csupán” az U21-esekig jutott.
Lucas Pérezért (1988) egy éve 17 millió fontot fizetett az Arsenal a Deportivo La Corunának, de Arsene Wenger irányítása alatt alig kapott lehetőséget, nyáron nem lenne meglepetés, ha továbbállna. A spanyol válogatottól egyelőre messze került.
A 16 éves brazil csúcstehetség múlt hónapban igazolt a Flamengótól a Real Madridba, a spanyolok 38,7 millió fontot fizettek a reménységért. A királyi gárdát majd 2019-től erősíthető tétmérkőzésen, ha beváltja a hozzá fűzött nagy reményeket, aligha kell sokat várnia a felnőtt meghívóig. Az U17-es brazil válogatottban 15 mérkőzésen 12 gól a mérlege.