Nagyképű venezuelai büntető, Anglia a világbajnok – VIDEÓ

2017. 06. 11. 14:27

Ronaldo a félpályáról lőtt kapufát szabadrúgásból. Olaszországé a bronz.

Az U20-as világbajnokság döntőjét rendezték vasárnap, magyar idő szerint 12 órakor. A dél-koreai torna fináléjában Venezuela és Anglia korosztályos csapata találkozott.

Az angolok Calvert-Lewin révén szereztek vezetést a 35. percben, alig tíz perccel azt követően, hogy venezuelai részről Ronaldo Pena majdnem a felezővonalról lőtt kapufát szabadrúgásból. Az angol találatra Venezuela a 74. minutumban válaszolhatott volna, azonban Penaranda középre lőtte a kiharcolt tizenegyest, így maradt a 0-1, az angol előny pedig ki is tartott a végéig.

A világbajnok angolok és Venezuela mögött az Uruguay ellen tizenegyesekkel diadalmaskodó Olaszországé lett a harmadik hely.