Nincs sportoló, aki tartaná a lépést Ronaldo fizetésével

Az amerikai Forbes magazin legfrissebb listája szerint a Real Madrid portugál csillaga nemcsak a világ legjobban kereső labdarúgója, hanem a legtöbbet kereső sportolója is.

A Real Madriddal a most befejeződött idényben Bajnokok Ligáját és bajnokságot nyert portugál támadó tavaly június elseje óta 93 millió dollárral, vagyis 25.5 milliárd forinttal lett gazdagabb. Ebből – a Forbes gazdasági magazin adatai szerint – 58 millió dollár (15.9 milliárd forint) a fizetése, a fennmaradó 35 millió (9.6 milliárd forint) pedig reklámbevétel.

Ronaldo egymást követő negyedik évben zárt az élen a labdarúgók között, a sportolóknál pedig megőrizte vezető helyét, amit tavaly foglalt el. A futballistáknál második helyezett Lionel Messi a sportolók között a képzeletbeli dobogó harmadik fokára szorult, miután a kosárlabdázó LeBron James megelőzte.

Érdekesség, hogy még a legjobb tízben is nagyságrendi eltérés van a fizetések és a reklámbevételek között. Andrew Luck fizetése jóval magasabb Roger Federerénél, viszont a teniszező reklámértéke körülbelül 19-szer nagyobb, mint az NFL-játékosé – írja az MTI.

Az első százban Serena Williams az egyetlen női sportoló. Az amerikai teniszező 24 millió dolláros éves keresete az 51. helyhez elég.