Egy lépésre került a bajnoki címtől a Real – VIDEÓ

Legyőzték a Celta Vigót, ezzel az élre álltak Ronaldóék.

A még a 21. fordulóból elmaradt meccsét pótolta be a Real Madrid a Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalban. A vendégek Cristiano Ronaldo góljával már a 10. percben vezetést szereztek, a félidőben is ennyi volt az előnyük. A második játékrész elején Ronaldo megint betalált, majd a hazaiaktól a 62. percben kiállították Iago Aspast. Így jobban ment a Celtának: a 69. percben John Guidetti szépített, Karim Benzema egy perccel később válaszolt erre. A végeredményt Toni Kroos gólja állította be a 88. percben (1-4).

A Real ezzel a táblázat élére ugrott 90 pontjával, a Barcelona 87 pontos. Az utolsó fordulóban a Barca az Eibart fogadja, a Real Madrid pedig a Málagához látogat vasárnap 20 órától. Ha a Real legalább egy pontot szerez, biztosan az élen végez. A Barcelona csak akkor lehet bajnok, ha nyer, a Madrid pedig kikap.