Győzelemmel búcsúztatta Zabaletát a Manchester City – VIDEÓK

Guardiola csapata 3-1-re legyőzte a West Bromwich Albiont.

A Manchester City a West Bromwich Albion együttesét fogadta az angol élvonalban, a 34. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán. A hazaiak kezdőcsapatában három argentin, illetve két-két brazil és belga játékos volt, angol viszont egy sem.

A 27. percben Kevin de Bruyne két ember között levitte a labdát az alapvonalig, majd a beadását Gabriel Jesus az üres kapuba passzolta (1-0).

Két perccel később De Bruyne 18 méterről bombázott a hálóba (2-0).

Az 57. percben Yaya Touré visszakapta a labdát Sergio Agüerótól, ezzel remek helyzetbe került és nem is hibázott (3-0).

A 61. percben nagy ováció fogadta a pályára lépő Pablo Zabaletát. A 32 éves argentin jobbhátvéd mindent megnyert Angliában, amit csak lehetett, ám Josep Guardiola vezetőedző érkezése óta nem kapott annyi lehetőséget, mint korábban, ezért kilenc év után távozik a Manchester Citytől.

A hajrában volt ziccere a Citynek, de a 87. percben szépített a WBA: Thomas Robson-Kanu volt eredményes (3-1).