Gulácsiék hiába mentek kettővel, a hajrában gólgazdag mérkőzésen fordított a bajnok Bayern – VIDEÓ

Szalai Ádám főszereplésével hengerelt a Hoffenheim, Dárdai Pál Herthája is simán nyert. Egy mérkőzés félbeszakadt.

A Bundesliga 33. fordulójában a már bajnok Bayern München a biztos második RB Leipzig otthonában látogatott. A hazaiak kapuját Gulácsi Péter védte, a gólcsendet pedig Sabitzer találatának köszönhetően már a második percben sikerült megtörni. A bajorok Lewandowski büntetőjével a 17. percben egyenlítettek, de sokáig nem örülhettek, hiszen Werner bő tíz perccel később (29. perc) szintén tizenegyesből ismét megszerezte a vezetést a lipcseieknek. A szünetben 2-1-re vezettek a hazaiak, de a gólzápor a második játékrészben is folytatódott. Poulsen korai góljára hamar válaszolt Alcantara, de a duplázó Wernet hamar visszaállította a kétgólos különbséget. A hajrát jobban bírta a Bayern, hiszen a 84. percben Lewandowski szépített, majd a 91. percben Alaba is feliratkozott a gólszerzők közé. A slusszpoén sem maradt el, hiszen Robben a 95. percben győztes gólt vitt be Gulácsi hálójába, így alakult ki az 5-4-es végeredmény.

A Hoffenheim tíz percnyi játék után már két góllal vezetett a Werder Bremen otthonában. A vendégeknél Szalai Ádám ismét a kezdőcsapatban kapott helyet, a magyar csatár a hetedik percben gólt rúgott, négy perccel később pedig gólpasszt adott. Videós összefoglaló Szalai Ádám parádés megmozdulásairól ITT. A Hoffenheim végeredményben 5-3-ra verte a Werdert, Szalai 69 percet töltött a pályán, ekkor S. Wagner váltotta.

Dárdai Pál Hertha BSC-je a Darmstadt otthonában Kalou és Torunarigha találataival a szünetben már két góllal vezetett, a folytatásban pedig az eredmény már nem változott. A berliniek az ötödik helyre jöttek fel a tabellán.

A Wolfsburg – Mönchengladbach mérkőzés 1-1-es állásnál a 80. percben félbeszakadt, a játékvezető a heves esőzés miatt döntött így.

Már a második percben vezetett a Leipzig (1-0)

A Bayern által kiharcolt és értékesített büntető – Gulácsinak nem volt esélye (1-1)

A Lipcse által kiharcolt és értékesített büntető (2-1)

Poulsen a 47. percben tovább növelte a lipcseiek előnyét 3-1)

Thiago Alcantara a 60. percben szépített (3-2)