Hosszabbítás után jutott kupadöntőbe az Arsenal – VIDEÓ

Hiába vezetett a Manchester City, az FA-kupa döntőjében londoni derbit rendeznek.

Az FA-kupa elődöntőjében az Arsenal hazai pályán a Manchester City játékosait fogadta hazai környezetben. A tét a döntőbe jutás kiharcolása volt – korábban aChelsea jutott elsőként a fináléba.
A kiélezett találkozón sokáig nem esett gól, majd Yaya Touré remek indítása után Sergio Agüero a 62. percben törte meg a gólcsendet.

A londoni egyenlítésre sokat nem kellett várni, Monreal ugyanis a 72. percben módosította 1-1-re az eredményt. Mivel a rendes játékidőben újabb gól már nem született, jöhetett a 2X15 perces hosszabbítás. A ráadásban aztán fordítani tudott az Arsenal, hiszen a 101. percben Alexis Sánchez is bevette Claudio Bravót hálóját. Az ágyúsok a chilei játékos góljával bejutottak az FA-kupa döntőjébe.

A fináléra május 27-én, a Wembley Stadionban kerül sor: az Arsenal ellenfele a londoni örökrivális, Chelsea lesz.