Kiütéssel jutott a 2017-18-as BL-csoportkörbe a Tottenham

A Bournemouth sem volt akadály a Spursnek.

Szombaton délután már a 33. fordulóra kerül sor a Premier League-ben. A szokásos, fél kettes kezdésű angol bajnoki ezúttal a Tottenham-Bournemouth összecsapás volt.

A hazai pályán zsinórban tizenegyedik (!) győzelmét arató Spurs nagyon simán behúzta a találkozót, miután a 20. percre Dembélé és Szon góljaival már 2-0-ra vezetett. A végeredmény 4-0 lett, Kane és a hosszabbításban Janssen is hozzátett még egy-egy találatot. A Tottenham már zsinórban tizenhat meccse veretlen a White Hart Lane-en és legalább ideiglenesen növelte előnyét a harmadik Liverpool előtt, miközben már csak alig néhány forduló van hátra a bajnokságból. Az észak-londoniak nem mellesleg ezzel a sikerrel biztosították be, hogy 2016-17 után 2017-18-ban is ott lesznek a Bajnokok Ligája csoportkörében. A Bournemouth 15., a kiesés réme még nem fenyegeti közvetlenül.