Zaza alapozta meg a Valencia sikerét

Szerencsére nem kellett büntetőt lőnie az olasz csatárnak...

A Valencia 3-1-re győzött a Granada otthonában a spanyol élvonal 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A vendégek olasz csatára, Simone Zaza az első félidőben két percen belül kétszer is eredményes volt. A 19. percben Martin Montoya tökéletes labdájára jól ugrott fel, és a tizenegyes-pont magasságából pontosan, erősen a kapuba fejelt, Guillermo Ochoa nem védhette. Ezután Santi Mina beadását a kapu előtt szép mozdulattal átvette, majd a hálóba továbbította.

A második félidő elején Santi Mina lőtt a hálóba – szintén a tizenegyes-pontról – a teljes hazai védelem asszisztálása mellett, ezzel eldőlt a meccs. A csereként beállt argentin Ezequiel Ponce látványos egyéni akció végén szépített, több gól azonban nem született, maradt az 1-3.

A Granada sorozatban hatodszor nem tudott nyerni a bajnokságban.