Ronaldo gólt lőtt, de kétgólos előnyről kikaptak a portugálok – VIDEÓ

Az olaszok a hollandokat, a spanyolok a franciákat győzték le idegenben.

Kedden több nemzeti csapat is barátságos mérkőzéssel zárta le a márciusi válogatott szünetet.

Pályára lépett a magyar válogatottat világbajnoki selejtezőn legyőző Portugália is, mely a svédeket fogadta Madeirán. Az Európa-bajnok első gólját az ellenünk is remekelő Cristiano Ronaldo jegyezte, majd a 34. percben Granqvist vétett öngólt (2-0). A portugálok a szünetben négyet is cseréltek, majd a svéd szépítés – Claesson talált be – után Ronaldo is elhagyta a pályát. A 76. percben aztán egyenlítettek a svédek: Claesson ismét betalált, egy szögletet pöccintett a rövidbe, majd a legvégén Cancelo vette be saját kapuját – 3-2-re kikaptak a portugálok.

Olaszország hátrányba került a kapitányt váltó hollandok vendégeként, de gyorsan fordított és nyert 2-1-re – mindhárom gólt olasz játékos szerezte, Romagnoli ugyanis öngólt rúgott, melyre Eder és Benucci válaszolt.

A francia–spanyol mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést a második félidő elején, de Griezmann találatát a videóbíró érvénytelenítette. David Silva értékesített büntetőjét viszont már nem fújták vissza, Deulofeu pedig eldöntötte a meccset (0-2).

A belgák Benteke duplájával és Mirallas büntetőjével már 3-1-re is vezettek Szocsiban, de az oroszok végül 3-3-ra mentették a meccset. Nagy pofonba szaladt bele Horvátország, még nagyobba a mieinkkel szintén egy világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő Lettország.