Csoda történt: gólt kapott a német válogatott – VIDEÓ

Nagy baj azért nem történt, a világbajnok 4-1-re diadalmaskodott Azerbajdzsánban.

Finnország, 2-0. Norvégia, 3-0. Csehország, 3-0. Észak-Írország, 2-0. San Marino, 8-0. Olaszország, 0-0. Anglia, 1-0.

Hét meccs, kapott gól nélkül – pazar, összesen 679 percig tartó sorozatot hozott össze Németország, amely a tavaly júliusi Eb-elődöntő óta valamennyi riválisa ellen megőrizte a makulátlanságát. Ez a széria szakadt meg vasárnap este, ugyanis Nazarov, az azeri válogatott futballistája a 31. percben válaszolt Schürrle góljára.

Túlságosan nem estek kétségbe a Löw-fiúk, és Müller és Gomez még az első játékrészben elsimította az összecsapást. A címvédő németek öt győzelemmel, 20-1-es gólkülönbséggel vezetik a C-csoportot.

Anglia Litvániát fogadta az F-jelű hatosban, és Gareth Southgate kapitány döntése bő húsz perc elteltével igazolást nyert: Jermain Defoe, a nagy visszatérő szerezte meg a vezetést. A Sunderland 34 esztendős támadója legutóbb 2013-ban ölthette magára a válogatott szerelését, ám a formája a jelek szerint a régi. Defoe után Vardy is gólt szerzett a 66. percben, így az éllovas angolok helyzete igencsak biztató (öt meccs, 13 pont).

A játéknap többi meccse 20.45-kor kezdődik.