A sírból jött vissza a Real Madrid, egy pont a Las Palmas ellen – VIDEÓ

Maradt az élen a Barcelona.

Hazai meccs a középcsapat Las Palmas ellen, Isco révén vezetést jelentő gól a nyolcadik percben – alighanem a Real Madrid drukkerei és játékosai is kötelező győzelemben hittek a spanyol élvonal 25. fordulójában. Másképp voltak ezzel a vendégcsapat játékosai…

A 10. percben Tanausu kiegyenlített, majd a 47. percben jött Gareth Bale butasága és kiállítása, így egyből emberhátrányba, valamint bajba került a Real. Kihasználta ezt a vendégcsapat: előbb Jonathan Viera szerzett vezetést nekik tizenegyesből, majd Kevin-Prince Boateng alakította 3-1-re az eredményt. Cristiano Ronaldo büntetője a hajrában reményt jelentett, majd a 90. percben ismét a portugál volt eredményes, egy pontot megmentve csapatának 3-3.

A döntetlen miatt a Real maradt a tabella második helyén, de egy meccsel kevesebbet játszva is csak egy pont a hátránya az 57 egységgel listavezető Barcelona mögött.