A cserék vezették győzelemre a kétgólos hátrányból felálló Realt – VIDEÓ

Isco és Morata pályára küldése jó döntésnek bizonyult; 2-0 után kezdett el focizni a Real a Villarreal otthonában.

A tabella második helyén várta a Villarreal elleni meccset a Real Madrid, hiszen a Barcelona nem sokkal korábban 2-1-re legyőzte az Atlético Madridot, így két ponttal előzött.

Az unalmas és gól nélküli első játékrész után a pihenőt követően felpörögtek az események, és az 56. percben már kétgólos előnybe került a Villarreal. Előbb Trigueiros lőtt tizenegy méterről a jobb alsóba egy visszafejelt labdát, majd Bakambu eléggé lesgyanús szituáció után ziccerben becsapta Navast, 2-0. A Realnak ez kellett ahhoz, hogy elkezdjen focizni, átvették a meccs irányítását – Isco beállása is jót tett nekik – és a 73. percben már 2-2 állt az erdményjelzőn: Carvajal nagyszerű beadása után Bale fejelt a jobb sarokba, majd pedig egy tizenhatoson belüli kezezést követően Cristiano Ronaldo értékesítette a megítélt büntetőt. A lendület pedig végül három pontot eredményezett, a 83. percben Marcelo beadására érkezett a szintén csereként beálló Morata, és fejese a kapus segítségével áthaladt a gólvonalon, 2-3.