Gulácsiék tartják a lépést a mészárlást rendező Bayernnel

A lipcseiek a Kölnt, a müncheniek a Hamburgot verték hazai pályán.

A német Bundesliga 22. fordulójában öt találkozót rendeztek szombaton délután – Dárdai Pál Herthája majd este lép pályára hazai környezetben.

Az RB Leipzig dobogóshoz méltón ezúttal is nyert hazai pályán, és ezúttal is a magyar válogatott Gulácsi Péter védte a lipcseiek kapuját. Forsberg góljával az ötödik percben szereztek vezetést, majd a félidőre Maroh öngóljával duplázták meg az előnyt. A Köln szépíteni tudott, az 53. percben a japán Oszako talált be, ám Werner gólja végül eldöntötte a három pont sorsát, nem kellett a hajrában izgulni (3-1).

Gulácsiék ötpontos hátránya azonban nem csökkent a listavezető Bayern München mögött, mivel a müncheniek – amelynek vezetőedzője, Carlo Ancelotti pályafutása során ezredik alkalommal ült tétmeccsen a kispadon – 8-0-ra elgázolták a kiesés ellen küzdő Hamburgot. Az első félidőben Lewandowski kétszer, Vidal egyszer talált be, a másodikban pedig a lengyel harmadik gólját is megszerezte, Coman duplázott, de még Alaba és Robben is betalált.