El: Nagy és Korhut nélkül búcsúzott a Legia és a Hapoel is – VIDEÓ

Az Anderlecht a 90. percben szépített, így idegenben lőtt góljának köszönhetően ejtette ki a Zenitet.

Az Európa-liga csütörtöki játéknapján a legjobb tizenhat közé jutásért küzdöttek a csapatok. A Legia Warszawa hazai pályán 0-0-s eredményt ért el legutóbb az Ajax ellen, Nagy Dominik pedig cserepadon kezdett a holland sztárcsapat elleni visszavágón. Az amszterdamiak Nick Viergever góljával a 49. percben törték meg a gólcsendet, íme találat videón:

Később kiderült, a gól továbbjutást ért az Ajaxnak, Nagy Dominik nem lépett pályára.

Múlt hétvégén hosszabb sérülése után Korhut Mihály bajnoki mérkőzésen már szerepelt a Hapoel Beer Seva színeiben, ám a Besiktas elleni El-meccsen keretben sem volt. Az izraeliek a Besiktas vendégeként 2-1-s vereséget szenvedtek, így 5-2-es összesítéssel búcsúztak a sorozattól.

Az APOEL drámai mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást: a ciprusiak az első mérkőzésen az Atl. Bilbaótól elszenvedett 3-2-es vereség után hazai környezetben kétgólos előnyre tettek szert, ám Soteriou a 65. percben második sárga lapja után hamar mehetett zuhanyozni, így a spanyolok emberelőnybe kerültek. Végül az APOEL emberhátrányban tartotta meg előnyét és jutott a legjobb tizenhat közé. A vendégektől Iturraspe a 91. percben kapott pirosat.

A Zenit 2-0-s hátrányból várta hazai pályán az Anderlecht elleni visszavágót, ám az oroszok huszáros hajrával és három gólt rúgva nagyon közel álltak a továbbjutáshoz. Az Anderlecht végül a 90. percben Thelin góljával szépített, így ők örülhettek a továbbjutásnak.

Az AS Roma saját szurkolói előtt szenvedett egygólos vereséget a Villarrealtól, Rudigert ráadásul a hajrában ki is állították, de az olaszok 4-1-es összesítéssel így is készülhetnek a következő körre.

Európa-liga (a 16 közé jutásért, visszavágók):

17.00: Osmanlispor – Olympiakosz Pireusz 0-3 (0-0)

Az első mérkőzésen: 0–0. Továbbjutott az Olympiakosz Pireusz 3-0-s összesítéssel.

19.00: APOEL – Athletic Bilbao 2-0 (0-0)

Az első mérkőzésen: 2–3. Továbbjutott az APOEL 4-3-s összesítéssel.

19.00: Ajax – Legia Warszawa 1-0 (0-0)

Az első mérkőzésen: 0–0. Továbbjutott az Ajax 1-0-s összesítéssel.

19.00: Zenit–Anderlecht 3-1 (1-0)

Az első mérkőzésen: 0–2. Továbbjutott az Anderlecht 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

19.00: AS Roma – Villarreal 0-1 (0-1)

Az első mérkőzésen: 4–0. Továbbjutott a Roma 4-1-es összesítéssel.

19.00: Besiktas – Hapoel Beer Seva 2-1 (1-0)

Az első mérkőzésen: 3–1. Továbbjutott a Besiktas 5-2-s összesítéssel