FA-kupa: megizzadt, de továbbment a Leicester – VIDEÓ

A PL-címvédő csak a hosszabbításban tudta búcsúztatni a Derby Countyt.

Pótmeccsre kényszerült az angol bajnoki címvédő Leicester City a másodosztályú Derby County ellen az FA-kupa legjobb 32-es tábláján. Claudio Ranieri csapata hazai pályán harcolhatott a továbbjutásért az idegenbeli 2-2 után.

Az első félidőben nem bírtak egymással a csapatok, Andy King a második félidőben azonban egy fejről kapott passzt szintén fejjel juttatott a hálóba, ezzel vezetett a csapata. Sokáig nem ünnepelhettek viszont a házigazdák: Camara a 62. percben egyenlített (1-1), és mivel ezt a találatot már nem követte újabb a rendes játékidőben, így hosszabbítás következett.

A hosszabbításból nem telt el öt perc, és a Leicester ismét megszerezte a vezetést: Ndidi lőtt gólt (2-1). Végül Demarai Gray a 114. percben alakította ki a 3-1-es végeredményt, a hajrágólok tehát továbbjutást értek a Ranieri-csapatnak, akik így kicsit megizzadva, de készülhetnek a következő körre.