Rommá verték az angol bajnokot – VIDEÓ

Ibrahimovic a legidősebb futballista, aki egy idényen belül tizenöt gólig jutott a Premier League-ben.

Szétesőben a Leicester City, amely zsinórban negyedszer szenvedett vereséget az angol bajnokságban. A Chelsea és a Southampton 3-0-ra, a Burnley 1-0-ra verte a címvédőt, vasárnap délután pedig a Manchester United mért hatalmas csapást (0-3) rá.

A vendégcsapat három percen belül szerzett két gólt az első félidő hajrájában, majd a folytatásban Mata is bevette Schmeichel kapuját. Az összecsapás második találatát a svéd Ibrahimovic lőtte, aki történelmet írt: ez volt a 15. bajnoki gólja ebben az évadban, s ezzel ő a Premier League legidősebb játékosa – 35 esztendős és 125 napos -, aki eddig eljutott.

A Ranieri-együttes egyre kilátástalanabb helyzetben van (az 5-6-13-as mutató mindössze a 16. helyre jó), ha így folytatja, a bajnoki arany után egy évvel búcsút inthet az élvonalnak…

Mhitarjan, 0-1

Ibrahimovic, 0-2