Ismét sikerült megnyerni az Istria Winter Cupot.

Istria Winter Cup 2017, döntő

Gyirmót FC – NK Siroki Brijeg (bosnyák) 2-2 (1-1) – tizenegyesekkel: 5-4
Novigrad
Gyirmót: Rusák E. – Kiss M., Bojovics, Radeljics, Vass P., Bori, Kolcak (Veres, 63.), Tamás K. (Szegi, 63.), Tancsik (Tóth N., 85.), Simon A., Bebeto (Novák Cs., a szünetben). Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerzők: Tancsik (41.), Novák (84.), illetve Repic (14.), Bralic (90.)

Vasárnap késő délután a Siroki Brijeg ellen játszotta az Istria Winter Cup felkészülési torna döntőjét a Gyirmót.

A magyar csapat szerezhetett volna gólt a meccs elején, de az ellenfél kapusa nagyot védett. A fordulásból aztán büntetett is a Siroki: Repic egy visszagurított labdát lőtt a léc alá. Pár perccel később Rusáknak kellett védenie Repic lövésénél. A játékrész hajrájára lendült bele a Gyirmót: Simon lövése még kimaradt, Tancsik labdaszerzését követően viszont már tehetetlen volt a bosnyákok kapusa (1-1) – derült ki a gyirmóti klubhonlap tudósításából.

A második félidőben sokáig hajtották egymást a csapatok, majd a 84. percben Novák Csanád révén a vezetést is megszerezte a Gyirmót, ám a finálé nem dőlt el a rendes játékidőben: a 90. percben válaszolt az ellenfél (2-2).

A 90 perc után nem volt hosszabbítás, tizenegyes-párbajjal dőlt el a találkozó, melyet 5-4-re a magyar csapat nyert meg.