Vereséggel kezdett Portugáliában a Debrecen

Dél-koreai csapat győzte le.
Debreceni VSC – Kvandzsu FC (dél-koreai) 1-2 (0-1)
DVSC: Danilovics – Osváth, Szatmári, Brkovics, Barna – Varga K., Tőzsér, Szekulics, Mengolo – Holman – Chuka. 2. félidő: Verpecz – Nagy Z., Szilvási, Mészáros, Ferenczi – Könyves, Filip, Jovanovics, Kóródi (Nagy K., 80.) – Takács, Bíró. Vezetőedző: Leonel Pontes
Debreceni gólszerző: Könyves (85.)

A portugáliai edzőtáborát egy dél-koreai ellenfél, a Kvandzsu FC ellen kezdte a Debreceni VSC.

A meccs elején Chuka rögtön vezetést is szerezhetett volna a csapatnak, de a koreaiak kapusa védett. Többet birtokolta a labdát az ellenfél, de komolyabb lövéseket a DVSC jegyezhetett az első fél órában. A 34. percben azonban a Kvandzsu szerzett vezetést: kihasználva, hogy Danilovics kijjebb jött a kapujából, átemelték fölötte a labdát (0-1) – derült ki a DVSC Twitter-csatornájának tudósításából.

A második 45 percet is Loki-helyzet nyitotta, majd további lehetőség is adódott az egyenlítésre, de a 83. percben ismét az ellenfél talált be (0-2). Két perccel később Könyves szépített, de 2-1-re így is kikapott a Debrecen.

A DVSC-vel kapcsolatos hír, hogy hétfőn már várhatóan Diogo Viana is munkába áll.